#GortatTeam...

#GortatTeam

rekrutacja 2024/2025

kliknij po więcej informacji

Liceum Ogólnokształcące – Szkoła Marcina Gortata w Łodzi we współpracy z Akademią Sztuk Scenicznych ACPA International w Łodzi, działającej w partnerstwie z Klubem Sportowym AD ASTRA – Mistrzami Świata w tańcu sportowym (IDF) i Wice Mistrzami KM (IDO) ogłaszają nabór do klasy mistrzostwa sportowego o profilach:

• Taneczno-teatralnym
  • Musicalowym
  • Street Dance

Nasze liceum jest idealną propozycją dla wszystkich osób, które obok przygotowania do egzaminu maturalnego, poszukują możliwości rozwijania swoich umiejętności tanecznych i aktorskich w środowisku uczniów dzielących wspólnie pasje oraz zainteresowania.

Klasy profilowane w żaden sposób nie ograniczają uczestnictwa w zajęciach macierzystych klubów, czy szkół tańca gdyż treningi są realizowane w siatce godzin lekcyjnych, a ich celem jest przygotowanie uczniów do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne i sportowe.

informatory

dowiedz się więcej o profilach

Klasa taneczno-teatralna

Kandydaci do klasy taneczno-teatralnej powinni posiadać doświadczenie taneczne w dowolnej technice tańca, a także charakteryzować się poczuciem rytmu, sprawnością fizyczną, pracowitością, systematycznością i kreatywnością.

Experienced Tutors

Klasa musicalowa

Kandydaci do klasy musicalowej powinni posiadać doświadczenie taneczne w dowolnej technice tańca, a także charakteryzować się dobrym słuchem muzycznym, artykulacją nieobarczoną poważnymi wadami wymowy, poczuciem rytmu, sprawnością fizyczną, pracowitością, systematycznością i kreatywnością.

Feedback & Support

Klasa street dance

Kandydaci do klasy tanecznej o profilu „street dance” powinni posiadać doświadczenie w tym stylu tańca, a także charakteryzować się poczuciem rytmu, sprawnością fizyczną, pracowitością, systematycznością, cierpliwością i kreatywnością.

24/7 Online Library

Student communication

Eu placerat magna elementum nulla egestas id. Non sit enim tortor massa id tristique vel tincidunt sit. Tellus, ridiculus dictum purus nibh sed bibendum. In eleifend ac convallis convallis lectus. Urna semper ac non eros, donec accumsan egestas ipsum. Arcu at morbi.

Community

Etapy rekrutacji

etap 1

formularze rekrutacyjne:

etap 2

opłata rekrutacyjna

opłata rekrutacyjna wynosi 60,00 zł

Wpłaty należy dokonać na konto organizatora: Ad Astra Project, ul. Aleksandrowska 38, 91-151 Łódź nr konta: 90 1090 2196 0000 0001 4314 5432 W temacie przelewu prosimy aby wpisać: Imię i nazwisko/rekrutacja/profil klasy

etap 3

sprawdzian praktyczny

• klasa taneczno-teatralna: lekcja tańca klasycznego oraz warsztat taneczny przygotowany przez pedagogów Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  • klasa musicalowa: lekcja tańca klasycznego oraz warsztat taneczny przygotowany przez pedagogów Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  • klasa taneczna spec. street dance: lekcja tańca klasycznego oraz warsztat taneczny przygotowany przez pedagogów Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

etap 4

prezentacja umiejętności

• klasa taneczno-teatralna: prezentacja autorskiego solo w dowolnej technice tańca o czasie trwania od 1:30 min do 2:30 min (liczone od momentu rozpoczęcia choreografii)
  • klasa musicalowa: prezentacja autorskiego solo w dowolnej technice tańca o czasie trwania od 1:30 min do 2:30 min (liczone od momentu rozpoczęcia choreografii) oraz przygotowanie dwóch utworów o odmiennym charakterze z zakresu piosenki aktorskiej, piosenki estradowej, musicalu lub klasyki (dowolnie dobrane przez kandydata) - wykonane z pamięci, z podkładem (przygotowanym na pendriv'ie) lub a cappella (organizator przygotowuje odpowiedni sprzęt, nie zapewnia jednak akompaniatora); ponadto badanie predyspozycji słuchowych kandydata
  • klasa taneczna spec. street dance: prezentacja autorskiego solo w dowolnej technice tańca o czasie trwania od 1:30 min do 2:30 min (liczone od momentu rozpoczęcia choreografii)

etap 5

rozmowa kwalifikacyjna (dla kandydatów wszystkich klas)

Celem jest poznanie zainteresowań kandydata oraz sprawdzenie wiedzy dotyczącej wybranych zagadnień z życia społecznego i kulturalnego, a także zbadanie kompetencji intelektualnych ucznia w procesie interpretacji współczesnej sztuki i szeroko pojętej kultury.
  • Do III etapu przechodzą jedynie uczestnicy, którzy otrzymali pozytywną ocenę z ETAPU I i II.
  • Komisja egzaminacyjna podczas rozmowy może poprosić kandydata o realizację sceny aktorskiej (dlatego też przed przystąpieniem do egzaminu należy się dobrze rozgrzać).
  • Przebieg egzaminów odbędzie się w miłej i przyjaznej atmosferze!
Illustration

więcej informacji znajdziesz na