rekrutacja...

Witamy w portalu rekrutacyjnym

Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu

jeżeli szukasz szybkiego kontaktu to zadzwoń lub napisz do nas

Prowadzimy nabór do klasy VII Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Poznaniu, a także nabór uzupełniający do klasy VIII na rok szkolny 2024/25.

Ucznia przyjmuje się do szkoły na podstawie wyników edukacyjnych, oceny z zachowania i kryteriów sportowych.

Kandydat powinien posiadać pozytywną opinię trenera prowadzącego zajęcia sportowe oraz klubu sportowego.

Decyzję o przyjęciu ucznia podejmuje Dyrektor Szkoły po zapoznaniu się z wynikami procedury kwalifikacyjnej.
  • Do kryteriów branych pod uwagę należą:
  • oceny z zajęć edukacyjnych na świadectwie VI i VII klasy Szkoły Podstawowej oraz ocena z zachowania
  • pozytywna opinia trenera Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Poznaniu dotycząca predyspozycji do uprawiania sportu
  • brak przeciwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu (na podstawie orzeczenia lekarza sportowego)
  • akceptacja przez rodziców statutu i regulaminu szkoły
  • podpisanie umowy edukacyjnej

Aplikować do Szkoły Podstawowej mogą wszystkie osoby chcące rozwijać się edukacyjnie oraz sportowo. Sprawy związane ze sportem i treningami omawiane będą z kandydatami i ich rodzicami indywidualnie.

Istnieje możliwość dołączenia do aktualnych klas VII i VIII także podczas obecnie trwającego roku szkolnego.

Terminy dot. naboru do Szkoły Podstawowej Marcina Gortata w Poznaniu na rok szkolny 2024/25:

I etap rekrutacji:

• od 1 marca do 20 maja 2024 roku składanie w sekretariacie szkoły dokumentów rekrutacyjnych (możliwość przesłania skanu dokumentów - rozmiar do 2MB, pocztą elektroniczną na adres rekrutacjapoznan@naukasmg.pl)
  • 20 maja 2024 zakończenie I etapu rekrutacji

Końcowy etap rekrutacji:

• od 21 czerwca do 5 lipca 2024 roku składanie oryginału świadectw ukończenia VI lub VII klasy Szkoły Podstawowej, 2 zdjęć, zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych dotyczących trenowania sportu, opinii trenera i klubu
  • 9 lipca 2023 roku ogłoszenie list osób przyjętych do szkoły

• Dokumenty rekrutacyjne SP
  • Statut SP
  • Regulamin polityki prywatności
  • Zgoda na wykorzystywanie wizerunku
  • pobierz wszystkie dokumenty przejdź do kontaktu

Ogłaszamy nabór na rok szkolny 2024/25 do klasy I Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Poznaniu, a także nabór uzupełniający do klasy II, III i IV.

Ucznia przyjmuje się do szkoły na podstawie wyników edukacyjnych i kryteriów sportowych. Kandydat musi posiadać pozytywną opinię trenera prowadzącego zajęcia sportowe oraz klubu sportowego.

Do kryteriów branych pod uwagę należą:
    • wynik egzaminu kończącego Szkołę Podstawowa oraz oceny z zajęć edukacyjnych na świadectwie VIII klasy, ocena z zachowania;
    • pozytywna opinia trenera Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Poznaniu dotycząca predyspozycji do treningu danej dyscypliny;
    • pozytywna opinia klubu partnerskiego;
    • brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu (na podstawie orzeczenia lekarza sportowego);
    • akceptacja przez rodziców statutu i regulaminu szkoły;
    • podpisanie umowy edukacyjnej.

Wymagany minimalny próg przyjęcia do szkoły to 110 punktów wyliczany według Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18.11.2022 o przeprowadzaniu postępowania rekrutacyjnego i ocena z zachowania co najmniej DOBRA. Przedmioty punktowane to: j. polski, matematyka, j. angielski oraz geografia lub biologia.

Dostępne dyscypliny sportowe, poziomy zaawansowania sportowego oraz kluby partnerskie:

Poziom sportowy kandydatów- początkujący:

• Piłka wodna - KS Waterpolo Poznań
    • Pływanie - KS Waterpolo Poznań
    • Fitness kobiet - KS Waterpolo Poznań

Poziom sportowy kandydatów- zaawansowany:

• Koszykówka żeńska - AZS Enea Poznań
    • Koszykówka męska - MKK Pyra
    • Piłka nożna żeńska- KU AZS UAM
    • Piłka nożna męska- Akademia Piłkarska Reissa
    • Hokej na lodzie - PTH Poznań
    • Judo - Olimpia Poznań
    • Zapasy - KS Sobieski Poznań, Polski Związek Zapaśniczy
    • Szermierka - KS Warta Poznań
    • Lekkoatletyka - AZS OŚ Poznań, Dąb Suchy Las
    • Zapraszamy także osoby uprawiające inne dyscypliny sportu!

Terminy dot. naboru do Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata w Poznaniu na rok szkolny 2024/25:

I etap rekrutacji:

• od 22 marca do 28 maja 2024 roku składanie w sekretariacie szkoły dokumentów rekrutacyjnych (możliwość przesłania skanu dokumentów - rozmiar do 2MB, pocztą elektroniczną na adres rekrutacjapoznan@naukasmg.pl)
    • 29 maja zakończenie I etapu rekrutacji

Końcowy etap rekrutacji:

• od 21 czerwca do 27 czerwca 2024 roku składanie oryginału świadectw ukończenia Szkoły Podstawowej, 2 zdjęć, zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych dotyczących uprawiania sportu, opinii trenera i klubu
    • od 3 lipca do 8 lipca 2024 roku składanie oryginału zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty
    • od 9 do 10 lipca rozmowy kwalifikacyjne dla uczniów poniżej wymaganego progu punktowego
    • 10 lipca 2023 roku ogłoszenie list osób przyjętych do szkoły

• Dokumenty rekrutacyjne LO 2024